سیستم های اطفاء حریق CO2 کربن دی اکسید

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
سیستم های اطفاء حریق CO2 کربن دی اکسید

کربن دی اکسید به عنوان گازی بی رنگ، بی بو و عایق جریان الکتریسیته ، عامل خاموش کننده ای موثر برای آتش است. این گاز می تواند به سرعت منبسط شده که به سیستم های اطفاء حریق CO2 این اجازه را می دهد که به سرعت آتش را خاموش کنند.
سیستم های یکپارچه اطفاء حریق CO2 ، با استفاده از حسگر های الکتریکی ، می توانند آتش را در مراحل اولیه شعله ور شدن آن تشخیص دهد. طراحی این سیستم ها بر اساس تطبیق با شرایط خاص هر پروژه انجام می شود. سیستم های کربن دی اکسید به صورت اتوماتیک عمل می کنند تا از تشخیص بلافاصله آتش و اطفاء سریع آن اطمینان حاصل شود. این سیستم ها می توانند بر اساس total flooding و یا به صورت کاربرد local ، طراحی و مورد استفاده قرار بگیرند.
سیستم های کربن دی اکسید ، هر سه رأس مثلث آتش را هدف قرار می دهند. نخست ، با ورود کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر باعث جابجا شدن و خروج اکسیژن از آن ناحیه می گردند؛ به طوری که هرگونه شعله آتش قابل مشاهده ، به علت کمبود اکسیژن خاموش می شود. علاوه بر این، فرآیند اطفاء با سیستم های CO2 ، باعث کاهش غلظت سوخت، که به شکل گاز در اتمسفر وجود دارد، می گردد. و در نهایت ،گاز CO2باعث می شود منطقه آتش کمی خنک شود و بدین ترتیب عملیات اطفاء حریق تکمیل می شود.
به علت اینکه کربن دی اکسید از دسته گازهای Clean Agent است ، پس از تخلیه گاز توسط سیستم اطفاء حریق CO2 ، نیازی به پاکسازی وجود ندارد و به این صورت ، این سیستم در کار شما خللی ایجاد نمی کند.
سیستم اطفاء حریق CO2 شرکت مهندسی ، سیستمی چند منظوره است و برای انواع گوناگونی از مواد اشتعال پذیر کاربرد دارد. این سیستم برای مقابله با خطرات دسته A، B و C تایید می شود.

پمپ آتش نشانی صماکو

پمپ آتش نشانی به پمپ‌های گریز از مرکزی گفته می‌شود که دارای دِبی بالا در فشار حدود ۸ الی ۱۲ بار است و برای خاموش کردن آتش به‌کار می‌رود. پمپ آتش نشانی بعضی از آنها از نوع توربینی با محور عمودی هستند در حالیکه بقیه، پمپ های گریز از مرکز هستند، “استاندارد NFPA20 با نام پمپ های ایستگاهی برای محافظت در برابر آتش” (ویرایش 2016) در حکم مرجعی موثق، آخرین الزامات و سایر اطلاعات را درباره پمپ های آتشنشانی ارائه می دهد. ضمائم A و B – که جزو استاندارد NFPA20 نیستند – رئوس ارزشمندی درباره طراحی، نصب، آزمایش و نگهداری و عیب یابی پمپ های آتش نشانی بیان می کنند موتور محرک این گونه پمپها میتواند الکتریکی یا بنزینی و دیزلی باشد. از انجایی که پمپهای اتشنشانی باید همیشه اماده بکار باشند ، ازتابلو برقی وپرشر سویچ واکومولاتوریا منبع تحت فشار برای روشن نمودن پمپ با موتور الکتریکی در لحظه موردنیاز استفاده میگردد. در بعضی سیستمها به دلیل نشتی اب از اتصالات ویا شیر ها و سوپاپ ویا اشکالات دیگر پس از پایین امدن فشار اکومولاتور پمپ شروع بکار نموده تا فشار مورد نیاز جهت خاموش کردن پمپ تامین گردد. از انجایی که الکترو پمپ های اتش نشانی برای استارت کردن انرژی زیادی مصرف میکنند و همینطور در استارتهای زیاد استهلاک فراوانی خواهند داشت از الکترو پمپ کوچکتری که دارای فشار پمپ آتش نشانی اصلی باشد ولی دبی کمتری داشته باشد و با تنظیم پرشر سویچ دوم ودر موقع نشط کردن وکم فشار شدن ابتدا پمپ کوچک در مدار قرار گرفته و در صورت نیاز به دبی بیشتر پمپ اصلی کار خودش را شروع میکند. به اینگونه پمپهای کمکی جوکی پمپ گفته میشود. 

https://www.samaco.ir

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.